• Medicana Samsun Hastanesi

Büyük Anadolu’nun ünü sınırları aştı

Samsun Haber: Arnavutluk’tan gelen 31 yaşındaki Anita Kita’ya, Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Dr. Öğr. Üyesi Kerim GÜZEL tarafından başarılı bir obezite operasyonu gerçekleştirildi

Arnavutluk’un Tiran kentinde yaşayan 31 yaşındaki Anita Kita obezite ameliyatı olmak için Samsun’a geldi. Genel Cerrahi, Metabolik Cerrahi ve Obezite Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kerim GÜZEL tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. BİG MAMA’NIN DEĞİŞİMİ BENİ SAMSUN’A GETİRDİ Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü sanatçı Big Mama lakaplı Besiana Kasami’nin Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’ndeki değişimini gördükten sonra obezite ameliyatı olmak için Samsun’a geldiğini söyleyen Kita, “Uzun mesafe yok yürüyemiyordum, nefes almakta zorlanıyordum ve rahat yaşayamıyordum. Kerim Güzel’in ismini duydum ve tedavi olmak için hemen Samsun’a geldim. Ameliyattan sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım. Samsun Büyük Anadolu Hastanesi ekibi bana çok iyi baktı. Ameliyattan sonra her geçen gün aynada yüzüme baktığımda kilo kaybettiğimi görüyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum” dedi.

HASTALARIMIZIN TAKİBİNİ BIRAKMIYORUZ

Dr. Öğr. Üyesi Kerim GÜZEL, “Anita’nın obezite problemi vardı. Hastamızın geceleri horlama, metabolik sendromun diğer bileşenleri, kötü yağ asitlerinde artış ve hipertansiyon gibi sorunları vardı. Hastamıza problemsiz bir gastrik by pass ameliyatı yaptık. Hastamız zamanla fazla kilolarının yüzde 80’ninden kurtulacak. Yeni bir şekle bürünecek inşallah. Biz takibimizi bırakmayacağız. 3 ay sonra kendisini Türkiye’ye davet ederek yaşanacak gelişmeleri hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Haber Linki: https://www.samsungazetesi.com/samsun-haber/buyuk-anadolu-nun-unu-sinirlari-asti-h888424.html